top of page
  • Zdjęcie autoraKONTRAKT Development

Zalety kupna nowego domu

Zaktualizowano: 22 sty 2018

Deweloperzy poszerzają swoją ofertę i proponują klientom nowe domy sprzedaż. I nic dziwnego. Coraz więcej ludzi chętnie ucieka z zatłoczonych miast, by mieszkać w ciszy, zieleni i spokoju. Zakup domu z runku pierwotnego ma wiele zalet. Nowoczesne domy cechują się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, których nie ma w starym budownictwie.

Elektryka

Jedną z banalnych, ale bardzo pożądanych rzeczy jest dobrze położona elektryka.


Starsze domy, nawet budowane dziesięć czy dwadzieścia lat temu mają nie raz… mało gniazdek. Kiedyś gniazdka planowało się pod podstawowy sprzęt AGD i telewizor lub radio. Obecnie, w dobie konsoli, tabletów, laptopów, smartfonów, dronów i smartwatchów właściwie co chwila musimy skorzystać z gniazdka. W nowoczesnych domach architekci projektując pamiętają o funkcjonalności pomieszczeń, a instalacja elektryczna przygotowana jest nawet na duże obciążenia.

Garaż

W starszych domach garaże nie są ich częścią. A to oznacza, że chociaż nasze auto czeka na nas w zimie odśnieżone, trzeba do niego jakoś dojść jest to uciążliwe zwłaszcza jesienią gdy leje deszcz lub zimą przy trzaskającym mrozie i śnieżycy. Nowoczesne domy są przeważnie połączone z garażem, może o więc wygodnie służyć nawet jako siłownia lub spiżarnia oraz wygodne miejsce do przechowywania licznych sprzętów dziecięcych tj. wózki, rowerki czy hulajnogi.

Bezpieczne osiedle

Nowoczesne inwestycje zazwyczaj stawiane są w formie zamkniętych osiedli. Kupują taki dom możemy czuć się spokojni, że gdy wyjedziemy na urlop nasz dom będzie bezpieczny.

Nowe osiedla są administrowane a dzięki temu zadbane i pielęgnowane, w zimie więc nie będziemy musieli martwic się zaśnieżoną lub dziurawą droga dojazdową – wystarczy że zgłosimy problem do administracji osiedla. Jest to więc niezależność mieszkania we własnym domu połączona z komfortem opieki przybliżonym do tego, gdy się mieszka w bloku.

Rachunki

Technologie użyte do budowy nowych domów są przeważnie bardzo nowoczesne. Dzięki nim domy są energooszczędne, a ich eksploatacja o wiele tańsza niż starszego domu.

Opłaty związane z utrzymaniem 100 metrowego domu porównywalny jest z kosztami związanymi z utrzymaniem mieszkania o tej powierzchni. Na ekonomiczność domu mają wpływ między innymi użyte do jego budowy materiały.0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page