top of page
  • Zdjęcie autoraKONTRAKT Development

Budowa domu czy zakup gotowego?

Zaktualizowano: 22 sty 2018

Wiele osób marzy o wyniesieniu się z ciasnego mieszkania w bloku do własnego domu. Dom to więcej przestrzeni dla każdego lokatora, własny ogródek, a często też i własny garaż. Mieszkanie w domu oznacza ciszę, spokój, komfort i niezależność. Osoby planując zakup domu często zastanawiają się, czy lepiej jest wybudować swój wymarzony dom od podstaw czy kupić już gotowy budynek. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się im bliżej.


Budowa własnego domu.

Budowa własnego domu pozwala na stworzenie miejsca idealnie odzwierciedlającego nasze potrzeby. Możemy sami znaleźć odpowiedniej wielkości działkę w dowolnym miejscu i wybudować dokładnie taki dom, o jakim marzymy. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że to dość długi proces. Budowa domu na własną rękę trwa zwykle ponad dwa lata. Taka budowa to również ogromne koszty. Zazwyczaj szacujemy wartość budowy, jednak w jej trakcie okazuje się, że koszty rosną. Pamiętajmy, że indywidualnie stworzony projekt domu będzie znaczącą pozycją w kosztorysie. To także ryzyko jakości wykonanej pracy. Jeśli nie mamy w stu procentach zaufanej ekipy budowlanej, wady konstrukcji mogą wyjść na jaw dopiero po jakimś czasie po wprowadzeniu się i być wtedy bardzo trudne do naprawy. Możemy napotkać trudności administracyjne związane z zakupem działki, uzyskaniem pozwolenia na budowę czy pozwolenia na użytkowanie.

Zakup gotowego domu.

Coraz więcej rodzin w Polsce decyduje się na zakup gotowego, nowego domu, prosto od developera. I nic w tym dziwnego! Gotowe domy na sprzedaż to wspaniałe rozwiązanie dla tych, który nie chcą czekać kolejnych lat na ukończenie inwestycji. Pamiętajmy, że oszczędzamy swój czas, który musielibyśmy poświęcić na doglądanie procesu budowlanego oraz formalności. Od początku znamy cenę budynku i nie czekają nas nieplanowane wydatki związane z budową. Niedługo po podpisaniu umowy można się wprowadzać do nowego lokum. To również gwarancja, że dom wykonała firma z doświadczeniem i podczas jego użytkowania nic nas nie zaskoczy. Doświadczeni deweloperzy stosują w swoich inwestycjach nowoczesne, wysokiej jakości rozwiązania, by zbierać od swoich klientów pochlebne opinie. Kupując gotowy dom widzimy, co kupujemy. Możemy dokładnie ocenić wielkość pomieszczeń i wygodę poruszania się po domu. Developerzy oferują domy zazwyczaj na nowoczesnych osiedlach, co gwarantuje nam czyste, zadbane i eleganckie otoczenie.0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page