top of page
  • Zdjęcie autoraKONTRAKT Development

Urządzanie nowego domu. Na własną rękę, czy z architektem?


Coraz więcej osób wybiera gotowe domy jednorodzinne na sprzedaż, zamiast budowy własnego domu od podstaw. Cieszą się one z możliwości prawie natychmiastowego wprowadzenia się, bez potrzeby czekania roku czy dwóch lat na to, aż skończy się budowa. Nowy dom jednak należy jednak najpierw urządzić. Wiele osób zastanawia się, czy zatrudnić do tego celu projektanta wnętrz, czy mogą to robić na własną rękę.


Na własną rękę.

Plusem zakupu domu z rynku pierwotnego jest to, że jest on niezwykle łatwy do urządzenia i nie wymaga gruntowanego remontu. W nowym budownictwie zastosowane są nowoczesne rozwiązania (np. wydajna elektryka, dopasowana do współczesnych potrzeb), a domy dopracowane są co do milimetra. Niezwykle rzadko zdarza się, by pomiędzy którymiś ścianami nie było idealnego kąta prostego, lub były one krzywe – jak to bywa w starym budownictwie. Tak rzetelnie wybudowany dom jest z tego powodu łatwy do urządzenia nawet dla laika, który po raz pierwszy w życiu będzie kładł panele podłogowe na własną rękę. Dzięki zachowanym proporcjom praca idzie szybko i jest łatwa. W nowych domach nie ma „trudnych” miejsc do zaaranżowania, a wykonując proste prace naprawdę trudno jest coś przeoczyć. Urządzanie domu na własną rękę to oczywiście ogromne oszczędności.


Z projektantem.

Wiele osób kupując nowoczesny dom chce go jednak urządzić z pomocą projektanta. Jest to wspaniały pomysł, gdy chcą np. poprzestawiać ściany działowe, aby nieco zmienić układ pomieszczeń, lub wygospodarować jeszcze jedno. Projektant przygotuje projekt tak, by nowy rozkład był funkcjonalny i podsunie swoje pomysły. Zatrudnienie projektanta jest dobrym wyborem, gdy sami nie mamy zmysłu estetycznego a chcemy, by nasz nowy dom wyglądał nowocześnie nie tylko z zewnątrz, ale również wewnątrz. Projektant zaaranżuje wnętrza tak, by ekipa remontowa doskonale wiedziała co ma robić, krok po kroku. Oszczędzimy nasz czas i unikniemy wielu błędów w doborze kolorów i materiałów użytych do wykończenia wnętrza, Ta opcja jest oczywiście nieco droższa, lecz możemy być pewni, że wszystko zostanie wykonane idealnie zgodnie z założeniami sztuki budowlanej. Koszt pracy wykonanej przez architekta nie przekracza równowartości ceny 1-2m2 naszego nowego lokum, a zapewni późniejszy komfort jego użytkowania, funkcjonalność pomieszczeń i spójność wystroju.

Nowe domy są niezwykle łatwe w urządzaniu. Są wybudowane rzetelnie, dlatego też podczas przykręcania szafek nie zaskoczy nas krzywa ściana lub brak kąta prostego między ścianami.
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page