top of page
  • Zdjęcie autoraKONTRAKT Development

Dlaczego rodziny z dziećmi wolą mieszkać w domach niż w mieszkaniach?


Chociaż mieszkanie w centrum miasta kojarzy się z prestiżem, coraz więcej rodzin, zwłaszcza tych z małymi dziećmi, decyduje się na zakup domu na przedmieściach. Rodzice chcą, aby ich maluchy miały lepsze warunki do życia, niż w szarych, smutnych blokowiskach. Dlaczego jeszcze duże rodziny wolą zakupić dom, zamiast mieszkania o większej powierzchni?


Zdrowie rodziny

To, czego tak bardzo brakuje rodzinom z dziećmi w miastach, to cisza, spokój i zieleń. Maluchy wychowujące się w centrach miast skazane są na smog i uliczny hałas. Dzieci potrzebują do odpoczynku ciszy, a do zabawy przestrzeni. W centrach miast, zwłaszcza w dobie obecnych problemów ze smogiem, ciężko jest mówić o zabawie na świeżym powietrzu. Place zabaw na blokowiskach są otoczone ruchliwymi ulicami. W niektórych centrach miast znajdują się parki, które mogą być azylem dla dzieci. Jednak nawet w nich przebywa zawsze sporo innych szkrabów, jest tłoczno, a do tego obowiązuje wiele zakazów. Dlatego właśnie rodzice maluchów marzą o własnym domu na obrzeżach miasta, a do tego o swoim własnym, zadbanym ogrodzie. To właśnie w nim maluchy mogą wyszaleć się wśród zieleni, z dala od miejskiego zgiełku. Własny ogród to możliwość stworzenia maluchom prywatnego placu zabaw, postawienia baseniku, czy też trampoliny. W ciepłe dni dzieci mogą cały dzień bawić się aktywnie na powietrzu, pod okiem rodziców krzątających się po domu. W mieście skazane są na siedzenie w mieszkaniu, jeśli rodzice nie mają czasu wyjść z nimi na spacer lub plac zabaw.


Edukacja

Wokół nowoczesnych osiedli domów jednorodzinnych powstają równie nowoczesne przedszkola i szkoły. O wiele łatwiej zapisać do nich pociechy, gdyż na jedno miejsce w placówce nie ma tak wielu chętnych. Wybierając rozsądnie okolicę, rodzice mogą cieszyć się zarówno ciszą i spokojem z przedmieść, ale też dobrym dojazdem do centrum i jego infrastruktury kulturalnej i edukacyjnej. Dlatego właśnie domy blisko centrum Krakowa, Poznania czy Warszawy są tak bardzo poszukiwane. Własny dom zazwyczaj oferuje większą prywatną powierzchnię na każdego członka rodziny niż mieszkanie. Maluchy mogą więc mieć swoje odrębne pokoje, znajdujące się zazwyczaj na piętrze i oddzielone nim od przestrzeni dziennej. Dzieciom wygodniej im się będzie skupić na odrabianiu lekcji, niż w ciasnym mieszkaniu, w którym toczy się zwykłe życie rodzinne. Własny pokój ułatwia też rozwój pasji. Maluch może w nim ćwiczyć grę na gitarze czy kroki taneczne nie przeszkadzając nikomu.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page