top of page
  • Zdjęcie autoraKONTRAKT Development

Czym kierować się szukając domu od developera?Czym kierować się szukając domu od developera?

Nowe domy od developerów są coraz chętniej kupowane przez polskie rodziny. Nic w tym dziwnego. Budowa domu trwa około dwóch lat i jest bardzo kosztowna. Jeśli nie zatrudnimy do niej zaufanej ekipy budowlanej, w trakcie użytkowania budynku mogą zacząć wychodzić na wierzch jego ukryte wady. Kupując dom od doświadczonego developera nie musimy się takimi rzeczami martwić.


Czym kierować się szukając domu dla swojej rodziny?

Doświadczenie developera.

Przede wszystkim upewnijmy się, że developer ma naprawdę ogromne doświadczenie. Zdecydujmy się na firmę, która funkcjonuje na rynku co najmniej 10 lat. Jeśli do tej pory się na nim utrzymała oznacza to, że domy przez nią stawiane są najwyższej jakości. Wielkość domu.

Oczywiście jednym z głównych kryteriów powinien być metraż domu. Należy poważnie zastanowić się nad tym, jak wygląda nasze życie rodzinne i towarzyskie, oraz ile i jakiej wielkości pokoi potrzebujemy. Zbyt mały dom będzie niefunkcjonalny, zbyt duży z kolei może generować niepotrzebne koszty w utrzymaniu.

Rozkład pomieszczeń.

Ważny jest też rozkład pomieszczeń w domu. Jeśli opiekujemy się osobą, która ma problemy z poruszaniem się, dobrze by było gdyby na parterze oprócz pokoju dziennego znalazł się pokój dla tej osoby. Jeśli na piętrze mają znajdować się sypialnie, wskazana jest na nim również druga łazienka. Przemyślmy również takie kwestie jak otwarta lub oddzielna kuchnia, czy obecność garażu.

Lokalizacja.

Ważnym kryterium jest lokalizacja domu. Warto szukać miejsc za miastem, by korzystać z czystszego powietrza i zieleni, ale blisko tras szybkiego ruchu, by w razie potrzeby do centrum dostać się w kilkanaście minut.

Osiedle.

Zanim podpiszemy umowę, warto dokładnie obejrzeć osiedle, na którym stoi dom. Czy ma utwardzone chodniki i drogi dojazdowe? Czy znajduje się na nim plac zabaw dla dzieci? Oceńmy też, czy osiedle i roślinność na nim po prostu nam się podoba. Jeśli zdecydujemy się na dany dom, będziemy oglądać je codziennie. Sprawdźmy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego czy w najbliższej okolicy nie powstanie droga szybkiego ruchu lub np. spalarnia śmieci.

Materiały.

Wielu developerów informuje na swojej stornie internetowej o tym, materiałów jakich marek używają. Warto rzucić na tę informację okiem by przekonać się, że współpracują tylko z profesjonalistami.


Na co zwrócić uwagę szukając domu od developera?

Zakup nowego domu to ważna decyzja. Zanim podpiszemy umowę warto upewnić się, że dom stawiany był przez firmę z doświadczeniem.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

תגובות


bottom of page