• KONTRAKT Development

Bliźniak czy dom wolnostojący?

Osoby chcące kupić gotowy, nowy dom, oglądając oferty developerów zazwyczaj natrafiają na domy wolnostojące ale też tzw. „bliźniaki”. Wiele z nich zastanawia się, czy życie w bliźniaku bardzo różni się od mieszkania w zwykłym domu. Przed podjęciem decyzji warto przemyśleć kilka kwestii.


BliźniakŻycie w bliźniaku poniekąd przypomina życie w bloku. Tuż za ścianą mamy sąsiada, który nawet nieumyślnie, czasami ingeruje w naszą prywatność. Kluczową sprawą jest zatem to, czy wiemy, kim będzie nasz sąsiad. Jeśli planujemy kupić dwie części bliźniaka razem z rodziną lub przyjaciółmi, życie w nim może okazać się bardzo komfortowe. Możemy korzystać z uroków życia w domu: mamy własny ogród i garaż, jednocześnie dzieląc obowiązki z nim związane z sąsiadem. Na zmianę możemy kosić trawnik czy odśnieżać chodnik za ogrodzeniem. Wspólna ściana oznacza niższe rachunki za ogrzewanie, gdyż ciepło nie ucieka przez nią z domu. Problem jednak pojawia się, jeśli do drugiej części domu wprowadzi się osoba, której nie znamy i okaże się, że raczej nie nawiążemy z nią przyjacielskich stosunków. Wtedy życie w bliźniaku wiąże się z wieloma ograniczeniami, a czasami wręcz dyskomfortem.


Dom wolnostojący


Dom wolnostojący do esencja niezależności. Większości osób wyprowadzających się z bloku właśnie o nią chodzi. Dom stojący na działce, którą nie musimy się z nikim dzielić pozwala nam na zachowanie stu procent prywatności i urządzanie otoczenia dokładnie tak, jak sobie to wymarzyliśmy. Problematyczny sąsiad może nas irytować, jednak jest zawsze na tyle daleko, że nie musimy z nim przeprowadzać większych konfrontacji. Dom staje się naszym azylem, w dosłownym znaczeniu tego słowa. Jeśli zdecydujemy się dokładnie ogrodzić posesję i obsadzić ją np. gęstymi drzewami, będziemy mogli liczyć na prywatność na całej posesji, bez potrzeby chowania się za przepierzeniami na tarasie. Dom wolnostojący wymaga od nas wykonywania obowiązków, których nie scedujemy na nikogo innego. Jednak daje nam za to ogromną satysfakcję.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Biuro sprzedaży: Rynek Dębnicki 13/7,Kraków

Zadzwoń do nas 609 000 069 !

Niniejszy serwis internetowy został przygotowany wyłącznie w celach informacyjnych.
Chociaż dołożyliśmy wszelkich starań aby zawarte w nim informacje były jak najbardziej aktualne, nie mogą być one uważane za ofertę handlową w rozumieniu art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Wszelkie prawa spółki KONTRAKT Development Sp. z o.o. oraz spółki KONTRAKT Development Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K. do nazwy firmy, logo, znaków graficznych, identyfikatorów cyfrowych oraz wszelkich innych dokumentów, w tym grafik i wizualizacji, publikowanych na stronach tego serwisu, są zastrzeżone i podlegają ochronie.

Za wyjątkiem miejsc, w których zostało to wyraźnie zaznaczone, żadne informacje ze stron serwisu nie mogą być kopiowane, duplikowane, reprodukowane w żadnej formie, bez pisemnej zgody KONTRAKT Development Sp. z o.o. oraz spółki KONTRAKT Development Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., bądź bez podania źródła.